فریاد اعتراض‌های خونین «زیر پوست عربستان سعودی»

فریاد اعتراض های خونین «زیر پوست عربستان سعودی»به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در 23 سپتامبر 1932 میلادی، عبدالعزیز بن سعود با حمایت انگلیسی ها خود را سلطان عربستان نامید و حکومت موروثی آل سعود را آغاز کرد.

پس از او جانشینانش با کمک و حمایت آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و با در دست داشتن تمام امور حساس کشور، ثروت های نجومی حاصل از فروش نفت و گاز را بدون حضور هرگونه نهاد انتخابی و یا نظارت مردمی در اختیار خود گرفتند.

خفقان و استبداد در این کشور تا حدی است که هرگونه اعتراض و انتقاد با شدیدترین شکل ممکن همانند زندان، تبعید یا اعدام پاسخ داده می شود.

مستند «زیر پوست عربستان سعودی» نگاهی دارد به جامعه حال حاضر این کشور و استبداد رژیم آل سعود، فقر و تبعیض برآمده از این خاندان و سختی هایی که بر مردمان این کشور می رود.

در این فیلم با کارشناسان بین المللی در مورد اقدامات اخیر آل سعود از جمله اعدام شیخ نمر گفتگو شده است، همچنین با پسر این مبارز برجسته عربستانی هم مصاحبه ای صورت گرفته است.

تصاویر مستند از اعتراضات مردم عربستان به ویژه زنان و شیعیان علیه دیکتاتوری آل سعود، از دیگر بخش های این مستند به شمار می رود.

«زیر پوست عربستان سعودی» توسط جیمز جونز تهیه و کارگردانی شده و قرار است پنجشنبه 23 دی ماه ساعت 18:00 روی آنتن شبکه افق برود.

تکرار این مستند را می توانید ساعت 8:30 روز جمعه از همین شبکه ببینید.

انتهای پیام/

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات