ویژه برنامه‌های مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در ماه محرم

حجت‌الاسلام محمد سالار،‌ معاون بین‌الملل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا درباره برنامه‌های آن مجمع برای ایام محرم امسال گفت: عزاداری امام حسین(ع) مراسمی نیست که بخواهیم به صورت تشریفاتی به آن نگاه کنیم؛ مردم مسلمان در سرتاسر دنیا وظیفه خود می‌دانند که خود را مقید به عزای بر امام حسین(ع) کنند، اما برای اینکه این مراسم‌ها هدفمند پیش رود، مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) برنامه‌هایی را از پیش تدارک دیده بود.

وی با بیان اینکه مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) حدود 3 هزار و 400 مبلغ در سرتاسر دنیا دارد، گفت: قبل از آغاز ماه محرم اساتیدی را برای آموزش این مبلغین به کشورهای مختلف اعزام کردیم و برای ایشان دوره‌هایی را تدارک دیدیم. عمده محتوای آموزشی این دوره‌ها ناظر بر رویدادهای حساس جهان اسلام مثل ماجرای میانمار، سوریه، بحرین و ... است. بنابراین یک نوع جلسه توجیهی برای این مبلغین محسوب می‌شود. همچنین برگزاری میزگردها و نشست‌های تخصصی در کشورهای مختلف دنیا از دیگر برنامه‌های مجمع است.

حجت‌الاسلام سالار ادامه داد: برنامه دیگر مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) مربوط به فضای مجازی است. در این راستا با تدارک یکسری مقالات و محتواها درباره فلسفه قیام عاشورا، آن‌ها را به مخاطبان خود به سراسر کشورها ارسال کردیم. اکنون موضوع فلسفه قیام امام حسین(ع) و بررسی ابعاد آن، نیاز روز جامعه اسلامی است که در این باره باید از منابع شیعه و برادران اهل سنت بهره برد. زیرا یکی از عواملی که باعث وهن نسبت به مسائل کربلا و عاشورا و بعد مشکلات بعدی می‌شود، استفاده از منابع غیر معتبر روایی است.

انتهای‌خبر/

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات